Işıldar Mühür Mesafeli Satış Sözleşmesi

Işıldar Mühür Mesafeli Satış Sözleşmesi
İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1) SATICI


Ünvanı :
Işıldar Mühür Reklam ve Matbaacılık San. Tic. Ltd. Şti.

Adresi : 902 Sokak No:38 Hisarönü Kızlarağası Hanı yanı Konak – İZMİR
Telefon : 0 232 483 23 17
E-posta : iletisim@isildarmuhur.com

1.2) ALICI

Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi :
Telefon :
E-posta :
(Sipariş sırasında verilen bilgiler ve satış sözleşmesi onayı)

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.isildarmuhur.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Satış Bedeli ve Teslimat Bilgileri alışveriş onaylanmadan önce ekrana çıkan tabloda belirtildiği gibidir.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1) SATICI hiçbir sebeple ALICI’nın cep telefonuna izni olmaksızın reklam/pazarlama içerikli SMS göndermemeyi taahhüt eder. Ancak ticari, taşıma irsaliyeli kargoların iletimini daha hızlı sağlayabilmek amacı ile KARGO TAKİP bilgilendirmesi yapmak için SMS gönderebilecektir. ALICI, www.isildarmuhur.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici’ye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.

4.2) Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3) Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4) Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI’ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.5) SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6) SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

4.7) Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin alıcı tarafından Kabul ve onayına müteakip SATICI’ya ulaştırılmış olması bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.8) Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.9) SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde nakit ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir.

Ancak, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi belirli günlere yönelik özel olarak hazırlanan, satışa sunulan ve/veya ithal edilen ürünlerde, kişiselleştirilmiş ürünlerde, sipariş üzerine üretilen ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerin iadesi alınamamakta;ALICI bu şartları kabul ederek alışverişini gerçekleştirmektedir.

Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde SATICI’ya faks veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)

b) İade formu,

c) 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.

Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI ya aittir,

Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da (muhasebe kayıtlarımızda tutarlılığı sağlamak amacıyla) iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte ya da en geç ürünün gönderilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde SATICI’ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI’ya geri gönderilecektir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın üzerine de “iade faturasıdır” ibaresi yazılıp ALICI tarafından imzalanacaktır.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.Kişiselleştirilmiş ürünler, sipariş üzerine üretilen ürünler ve kutusu / ambalajı açılmış iç giyim ürünlerinin hijyen kuralları gereği iadesi mümkün olmamaktadır.

Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır. İade alınan ürün yeniden satışa sunulabilecek nitelikte olmalıdır.

İşbu sözleşme toplam 6 maddeden oluşmaktadır. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI, işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Işıldar Mühür Üyelik Sözleşmesi

Bu beyan isildarmuhur.com’un gizlilik politikasını içerir. isildarmuhur.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

isildarmuhur.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, isildarmuhur.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, isildarmuhur.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalarda, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, epostal adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir.Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

isildarmuhur.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, belirli periyotlarda bilgilendirme epostaları, e-posta adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-postalar ile ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-postaların içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünleri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgileriniz, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (banka ve ortak ödeme şirketi) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 256 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize eposta gönderebilirsiniz.

Isildarmuhur.com üyelik iptal işleminizi iletisim@isildarmuhur.com adresine eposta göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Işıldar Mühür’e aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Adres : 902 Sokak No:38 Hisarönü Kızlarağası Hanı yanı Konak – İZMİR

Telefon: 0 232 483 23 17

E-posta : iletisim@isildarmuhur.com

Kargo ve Gönderim

– Kargom Kaç Günde Ulaşır ?

Seçmiş olduğunuz ürünün en hızlı şekilde elinize ulaşmasını hedefliyoruz. Mobil olmayan bölgelere 2-4 iş günü içersinde ürünlerin teslimatını gerçekleştiriyor.

– Mobil Alan Nedir?

Haftada bir dağıtıma çıkılan bölgeler. Örneğin; kargonuz şubeye salı günü ulaştı ama kargo firmasının tek dagıtım günü pazartesi günü oldugu için ürün 6 gün boyunca şubede bekler böyle durumlarda müşterilermizin eğerki aceleleri var ise şubeden teslim almalarını öneririz.

– Hangi Müşterilerimizin Kargosunu Şubeden Alması Gerekir ?

Kargonuz dağitıma çıktıgında eğer evde değilseniz,kargonuz şubeye geri getirilir ve 3 gün bekletilir 3 gün içerisinde alınmassa ürün firmamıza geri gönderilir.
Herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine 20km’den uzaksanız ürününüzü şubeden teslim almanız gerekir.

– Hangi Kargo Şirketleri İle Çalışıyorsunuz ?

Türkiye içi tüm gönderilerimizi Yurtiçi Kargo ile gönderiyoruz.

– Hasarlı Ürün Konusunda Ne Yapmalıyım?

Satın aldığınız her ürün tarafınıza gönderilmek üzere paketlenmeden önce en küçük ayrıntısına kadar incelenir ve sağlamlığından emin olunduktan sonra, ürün niteliğine uygun şekilde paketlenerek gönderilir ancak bazen ürünler yolda hasar görebilmektedir.

Satın aldığınız ürün hakkında Işıldar Mühür’ün sorumlulukları olduğu gibi sizlerin de kanunlarla belirlenmiş sorumlulukları vardır. Siparişiniz size ulaştığında, paketinizi taşıyıcı şirket yetkilisi henüz yanınızdayken açmalı ve sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir hasar tespit ettiğinizde taşıyıcı şirket yetkilisinden tutanak talep ederek doldurmalı ve hasarlı ürünü, tutanakla birlikte taşıyıcı şirket yetkilisine vererek iade etmelisiniz.

İlgili tutanak tutulmadan yapılan hasarlı ürün iadeleri kanunlar çerçevesinde ne yazık ki kabul edilememektedir.

Işıldar Mühür’e aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Adres : 902 Sokak No:38 Hisarönü Kızlarağası Hanı yanı Konak – İZMİR

Telefon: 0 232 483 23 17

E-posta : iletisim@isildarmuhur.com